Miben állunk rendelkezésre? Katekumenátus - Elsőáldozás, bérmálás (meg van keresztelve más egyház által)

A katekumenátus

Az egyház beavató szentségeinek (keresztség, elsőáldozás, bérmálás) a felvételével lesz a kereső ember véglegesen az Egyház tagjává. Ezért ezeket a szentségeket a felnőttek esetében együtt szoktuk kiszolgáltatni. Természetesen sok olyan felnőtt van, aki már részesült gyerekkorában a három szentség valamelyikében, de elhagyta hitét, vagy keresztelése után egyáltalán nem kapott hit-tanítást, most azonban szeretne keresztényként élni és a szentségekben részesedni. Az erre való felkészítési folyamat a katekumenátus. A katekumenátus idejét egyedileg határozzuk meg, a felnőtt személyétől függően. A katekumenátus a felnőttkorban megtért, vagy az Egyháztól eltávolodott és oda visszatérni vágyó fiatalok bevezetésének módja az Egyházba. Mindazokhoz szól, akik fiatal vagy felnőtt korban keresik a hitet, többet szeretnének megtudni Istenről, kíváncsiak a keresztények életmódjára és be akarnak kapcsolódni a keresztény közösségbe. Ezek a fiatalok kis csoportokban kapnak meghívást a keresztény katekézis életre váltására, a megtérés elmélyítésére. A katekumenátus hosszú, általában több éves folyamat. A megtérés a Krisztus melletti alapvető döntéssel kezdődik, de hosszú úton bontakozik ki. Ennek során a katekumen részleteiben is megismeri a hitet, s annak szellemében elkezdi gondolkodásának és magatartásának megformálását, melynek része a szentségek felvétele. A megtérés lényegi eleme Krisztus tanításának életreváltása. A katekumenátus és a katekumenátus jellegű hitoktatás során a felnőtt (katekumen) nemcsak a napi imát gyakorolja, hanem a szenvedés elfogadását, a szegények, legkisebbek szolgálatát, az ellenség szeretetét, a krisztusi életről való tanúságtételt is. Az az időszak, amikor a társadalom mindenestül kereszténynek látszott (vagyis az ún. népegyház kora) lejárt. Korunk újfajta lelkipásztorkodást, „új evangelizációt” igényel. Ez mindenekelőtt azt jelenti, hogy korunk szekularizált világában hitből élő keresztény közösségeket kell létrehozni. Ezek a közösségek adhatnak a hívőknek erőt, hogy - XVI. Benedek pápa szavával - mintegy „útitársaságokban” átkeljenek a szekularizmus sivatagán. Ezek az örvendező és reményben élő közösségek fogják meghívni a kívülállókat az evangéliumi életre (vö.: Jn 13, 34).
Amennyiben szeretne felnőttként kereszténnyé lenni, jelentkezését az alábbi adatlap kitöltésével teheti meg!

Kérjük, töltse ki az alábbi adatokat!

A kitöltő személy adatai

Születés helye
Származási hely
Lakóhelye:
A szülők milyen kapcsolatban élnek?

Az elsőáldozás helye, ideje

Település
A keresztelés temploma
Keresztelés időpontja

Az alábbi lehetőségek közül válassza ki a visszaigazolás módját
Jelen űrlap “BEKÜLDÉS”-ével elfogadom és hozzájárulok, hogy az általam igényelt szolgáltatásokkal kapcsolatban átadott saját és hozzátartozóm személyes adatait a Plébániaablak zárt rendszerében kezelje, a GDPR alapján biztonságosan tárolja és az igényelt folyamatokhoz, szolgáltatásokhoz, megrendeléshez kapcsolódó katolikus egyházi, állami hatósági és nem hatósági eljárások során a katolikus egyháznak és eljáró hatóságoknak, szervezeteknek az igénnyel / megbízással / meghatalmazással kapcsolatos ügyintézésre átadja. Az általános adatvédelmi tájékoztatót (ADATVÉDELMI TÁJÉKOZTATÓ) elolvastam és elfogadom. Jelen jóváhagyásom írásban megküldött egyoldalú nyilatkozatommal bármikor visszavonhatom.
Római Katolikus Egyházközség
2200 Monor, Kossuth L. u. 83.
Tel: +36 29 412 223

2020. augusztus 16-ig hivatali szünet van! E-mailre tudunk válaszolni!

Munkatársak, személyes elérhetőségek

Plébános Urr Zsolt Ipoly

Monor, Monorierdő, Vasad

Irodavezető Fazekas Jánosné, Krisztina

• Stabil +36 29 412 223 (csak hivatali időben)
  • Mobil: +36 30 884 62 02 (csak hivatali időben)
  • E-mail iroda@monorplebania.hu

Internetes elérhetőség
Honlap: monorplebania.hu
E-mail: iroda@monorplebania.hu

Hivatali idő a személyes ügyintézésre (munkanapokon)
Hétfő, Kedd, Szerda: 08:00-12:00
Csütörtök: Zárva
Péntek: 08:00-12:00 14:00-16:00
Szombat, Vasárnap: Zárva

Esketési, keresztelési megbeszélésre csak hivatali időben tudunk lehetőséget biztosítani!

• Számlaszám: 11742056-20052755 OTP Bank
  • Adószám: 19828048-1-13

Súlyos beteg ellátása bármikor kérhető a plébános elérhetőségén!

Illetékesség

Az oldal használatához a következő, naprakészen frissített böngészők letöltését javasoljuk